SKI AREÁL SNOWPARK ČIHALKA - OLEŠNICE
mimo provoz
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Zima se blíží. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není.

Zlepšení jde vidět, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Levnější ubytování je ve Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.5.

°C
°C
Pondělí
30.5.2022

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C